Jantar Team zažil výborný víkend na Pezinskej Babe

EHC Dobsinsky Kopec 2018 – Jan Milon – McLaren 650S | MaxxSport /video/
8. augusta 2018
ME PAV Dobšinský Kopec 2018 /relácia/
9. augusta 2018

Jantar Team zažil výborný víkend na Pezinskej Babe

Podujatie Slovakia Baba 2018 si vybral slovenský Jantar Team na predstavenie tohtoročnej techniky, s ktorou Ján Miloň reprezentuje Slovensko v rámci seriálu FIA European Hill Climb Championship. McLaren 650S GT3 pútal pozornosť všetkých.

„Máme za sebou presne polovicu sezóny na európskych kopcoch. Tam všade mali možnosť diváci sledovať náš McLaren 650S GT3 priamo v akcii. Pezinskú Babu sme si vybrali na jeho slovenské predstavenie už na začiatku sezóny. V prvom rade to bolo z dôvodu, že sa nám ostatné preteky križovali s európskymi, alebo sme ich nestíhali z dôvodu presunu na, alebo z pretekov. Druhým dôvodom bol fakt, že trať na Pezinskej Babe je dostatočne dlhá a aj dostatočne rýchla, aby sme sa tu pohrali s nastavením. S týmto sa totiž pasujeme na každých pretekoch a práve dosť zničený asfalt v Pezinku nám na nastavenie podvozku najlepšie vyhovoval. Po tretie, veľmi sme sa sem tešili, veď čo môže byť lepšie ako predstaviť sa domácim fanúšikom a hlavne partnerom tímu,“ vysvetlil pred pretekmi Slovakia Baba 2018 Ján Miloň.

Nielen Ján Miloň reprezentoval na Slovakia Baba 2018 Jantar Team. Druhým jazdcom bol Jaroslav Dubóczi spoločne s vozidlom Seat Leon Supercopa. Ten mal od posledných pretekoch v Ožďanoch plné ruky práce.

„V Ožďanoch nám už v prvej tréningovej jazde buchol motor. Praskol piest a vyhodilo asi jeden a pol litra oleja. Ten začal horieť a som rád, že sa to podarilo uhasiť a neboli z toho väčšie škody. Od Ožďan sme sa teda nenudili, bolo to náročné a stihli sme poskladať nový motor naozaj iba nejaké dva dni pred pretekmi na Pezinskej Babe,“ pokračoval v rozprávaní Jaro Dubóczi, ktorý dojazdil v priebehu soboty na druhom mieste v triede E1+2000/2WD, ale aj na treťom v skupine E1 a patrilo mu aj siedme miesto absolútneho poradia. V nedeľu svoj výkon ešte vylepšil pričom triedu E1+2000/2WD vyhral, v skupine E1 mu patrilo tretie miesto a v rámci slovenských majstrovstiev dojazdil na piatom mieste absolútneho poradia.

Ján Miloň v spolupráci s McLarenom 650S GT3 boli na tom ešte lepšie, keď spoločne dosiahli v sobotu na tretie miesto absolútneho slovenského poradia, v nedeľu tento výkon Janko ešte o jednu priečku vylepšil. Samozrejme patrilo mu aj prvé miesto v skupine GT a triede GT3, žiaľ tu nemal žiadneho konkurenta.

„My sme splnili všetko čo sme si v rámci tohto víkendu naplánovali. Podarilo sa nám urobiť, ale aj poriadne vyskúšať ďalšie nové nastavenia a urobiť dobrý výsledok. Bolo nás pozrieť množstvo našich partnerov, fanúšikov, len dúfam, že sme všetkých potešili. Bol to naozaj super víkend, som spokojný,“ doplnil Ján Miloň.

Ak vám náhodou ušla možnosť sledovať dvojicu jazdcov priamo na trati, máte už o dva týždne ďalšiu. V priebehu víkendu 21. – 22.7.2018 sa totiž obaja opäť predstavia na Slovensku, v rámci XXXV. Dobšinského kopca 2018.

Zdroj: Miroslav Majláth