O nás

JÁN MILOŇ A JANTAR TEAM

Ján Miloň sa začal venovať motošportu v roku 2000. Odvtedy prešiel väčšinu disciplín automobilového športu až zakotvil pri pretekoch automobilov do vrchu.

Meno Ján Miloň sa už niekoľko sezón spája s názvom Jantar Team, pod hlavičkou ktorého jazdí. Spoločnosť JANTAR TEAM s.r.o. naviazala v motošporte na tradíciu slovenského združenia MIP Racing Team, o.s. pod vedením pretekára a konateľa spoločnosti Jána Miloňa. Hlavnou činnosťou spoločnosti JANTAR TEAM s.r.o. je v súčasnosti motošport, rally, preteky automobilov do vrchu a na okruhoch a s tým súvisiaca reklamná činnosť. Spoločnosť okrem motošportu vyvíja obchodnú činnosť súvisiacu s výrobou a distribúciou vlastnej značky čistiacich prostriedkov značky Tatrapure vyrábanej v Slovenskej republike.

 

HISTÓRIA A ÚSPECHY

2000 – 2001– Ján Miloň začína pretekať ako amatérsky jazdec v disciplíne autocross na vozidle VW Golf II. rady, 1,8 benzín a na prvých pretekoch obsadil 2. miesto.

2002 – preteky automobilov do vrchu a získanie titulu majstra Slovenska v kubatúre do 1,4 na vozidle ŠKODA Fabia.

2003 – 2005 – rally na vozidlách Peugeot 306, potom na vozidlách s pohonom všetkých štyroch kolies Ford EscortCosworth a Škoda Octavia WRC. Najväčším úspechom v tejto disciplíne bolo 3. miesto na Rally Prešov.

2006 – okruhy BMW Challenge Cup kde sa Jánovi Miloňovi na okruhu v Brne podarilo obsadiť 4. a 5. miesto.

2007 – súčasnosť – preteky automobilov do vrchu, od roku 2010 na vozidle ŠKODA Fabia WRC, kde Ján Miloň získal nasledovné tituly:

  • 2008 – majster Slovenska v kategórii S+2000,
  • 2013 – majster Slovenska 2013 v kategórii A a v triede A+2000,
  • 2014 – titul majstra Slovenska v A + 2000 a 2. miesto v absolútnom poradí bez rozdielu tried,
  • 2015 – 3. miesto v E1 + 2000 a 3. miesto v absolútnom poradí,
  • 2016 – 4. miesto v SR absolútnom poradí bez rozdielu tried, 3. miesto v absolútnom poradí v kategórii 1 – plechové autá,3. miesto v triede E1 atiež 3. miesto v triede E1+2000.

 

SEZÓNA 2017 – Prvý európsky šampionát

Spoločnosť JANTAR TEAM s.r.o. zakúpila súťažné vozidlo BMW Z4 GT3 v poslednej špecifikácii z roku 2015. S týmto vozidlom Ján Miloň súťaží aj o titul majstra v európskom šampionáte. Toto vozidlo podľa kategorizácie FIA patrí do triedy GT, v ktorej súťažia vozidlá prémiových značiek ako je Mercedes, Aston Martin, Lamborghini,  Ferrari a Porsche.

Majstrovstvá Európy pretekov automobilov do vrchu prebiehajú počas 12 závodov konajúcich sa v krajinách Francúzsko, Rakúsko, Španielsko, Portugalsko, Slovensko, Česko, Poľsko, Nemecko, Taliansko, Slovinsko, Čierna Hora, Bosna a Hercegovina.

Ján Miloň na svojom premiérovom európskom šampionáte, aj napriek slabšiemu vozidlu, dosahoval výborné výsledky a urobil v triede GT3 poriadny prievan, čím príjemne prekvapil svojich fanúšikov, ale zároveň tým potrápil svoju konkurenciu. Ján Miloň dokončil úspešne každý závod v tejto sezóne a podarilo sa mu dosiahnuť aj prvenstvo na pretekoch v poľskej Limanowej a v chorvátskom Buzete. V celkovom hodnotení európskeho šampionátu sa Ján Miloň s BMW Z4 GT3 udržal na úžasnom 2. mieste a zároveň získal titul majstra v slovenskom šampionáte rovnako v GT3 kategórii.

 

AKTUÁLNA SEZÓNA 2018

V sezóne 2018 sa Ján Miloň rozhodol pokračovať  v európskom šampionáte pretekov automobilov do vrchu, avšak s novým závodným špeciálom. JANTAR TEAM a Ján Miloň si na túto sezónu pripravili McLaren 650s GT3, s ktorým budú bojovať o titul majstra.

 

V prípade, ak sa zaujímate o aktuálne dianie v šampionáte Majstrovstiev Európy, ako aj Majstrovstiev Slovenskej republiky v pretekoch automobilov do vrchu, kde Jantar Team rovnako ako aj minulý rok reprezentuje Jaroslav Dubóczi, sledujte sekciu NOVINKY.